RSS

Ubezpieczenie OC na stoku

Sporty zimowe i białe szaleństwo to wspaniały sposób na zimowy wypoczynek, ale niestety nie zawsze wiąże się on z bezpieczną zabawą. Przed wyjazdem na narty dobrze jest wykupić ubezpieczenie.

Podczas szusowania na stoku na nartach lub snowboardzie nietrudno o kolizję z innym narciarzem lub po prostu o inny nieszczęśliwy wypadek. O ile zwykłe ubezpieczenie pokryje ewentualne koszty naszego leczenia czy ogólnie – opieki lekarskiej, o tyle w momencie, gdy to my wyrządzimy krzywdę komuś, zmuszeni będziemy samodzielnie pokryć koszty leczenia tej osoby.

W związku z tym dobrze jest przed wyjazdem pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Eliminuje ono konieczność pokrycia szkód z własnej kieszeni, jeśli ktoś ucierpi z naszej winy. Statystyki są natomiast bezlitosne. Na stokach niezwykle często dochodzi do wypadków i niektóre z nich są naprawdę poważne.

Jeśli wypadek, jaki hipotetycznie możemy spowodować przez naszą nieostrożność czy brawurę będzie miał miejsce, dochodzi do wypłaty pełnego odszkodowania. Pokrywane są wówczas koszty nie tylko pomocy lekarskiej, ale i zniszczenia mienia prywatnego, np. sprzętu narciarskiego. Ostatecznie lepiej zapłacić za wykupienie polisy niż później wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych z własnej kieszeni na zrekompensowanie szkód wyrządzonych komuś na stoku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Menu